Psycholog dziecięcy Wrocław

Joanna Babińska

Jestem psychoterapeutką i psycholożką od ponad 15. lat. Przebywanie z drugim człowiekiem było moją pasją od zawsze i to ona właśnie wyznaczyła cele mojej zawodowej ścieżki, ukierunkowanej na niesienie pomocy dzieciom i młodzieży. 

Od 2000 roku zaczęłam wspaniałą przygodę z niesamowitymi dziećmi z pogotowia opiekuńczego. To one były moimi pierwszymi nauczycielami w wielu dziedzinach i aspektach mojego życia zawodowego, ale także osobistego. W 2002 przeprowadziłam się do Stanów Zjednoczonych i pracowałam tam z równie wyjątkowymi dzieciakami  w placówkach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży wykorzystywanej i opuszczonej, programach dla dzieci i rodzin latynoskich dotkniętych przemocą w rodzinie, placówkach dla dzieci i rodzin uchodźców z terenów objętych wojną lub prześladowaniami oraz poradniach rodzinnych dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia w ich codziennych wyzwaniach.  

W celu dalszego rozwijania swojej pasji i doskonalenia zawodowego ukończyłam psychologię i psychoterapię na uniwersytecie stanowym w Georgii (Georgia State University) w Stanach Zjednoczonych, uzyskując tytuł magistra psychoterapii (MS), krajowy certyfikat psychoterapeuty (NCC) i licencję psychoterapeuty (LPC).  Ponadto, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dzieci i młodzieży i wspierać jak najlepiej swoją pracę z młodymi ludźmi, przeszłam gruntowne szkolenie i zdobyłam szerokie doświadczenie w zakresie terapii zabawą (play therapy) – jednej z najbardziej efektywnych metod w leczeniu i wspieraniu dzieci oraz rodzin i zdobyłam certyfikat psychoterapeuty terapii zabawą – Registered Play Therapist (RPT) oraz certyfikat superwizora psychoterapii (CPCS).

Jestem członkiem Association for Play Therapy, Amerykańskiego Towarzystwa Psychoterapeutycznego, Stowarzyszenia Licencjonowanych Psychoterapeutów w stanie Georgia, Jung Society of Atlanta, Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów, a także założycielką Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą. Oferuję psychoterapię również w języku angielskim.

Psycholog dziecięcy Wrocław Joanna Babińska – EN

For more than 15 years I have been working with children, adolescents, and their families on variety of different issues related to behavioral difficulties at school and home, problems with emotional regulation, ADHD, anxiety, depression, divorce, trauma and PTSD, grief and loss, adoption, family conflict, academic underachievement, sexual, emotional, and physical abuse.

I received LPC, CPCS, and RPT. I have extensive training in Play and Filial Therapy gained at Georgia State University, where I received a Master’s Degree in Clinical Mental Health Counseling.

I have professional field experience working with children, teens, families, and adults in mental health agencies, residential facilities, orphanages, and intervention programs in Atlanta.

I am a member of the Association for Play Therapy, American Counseling Association, Licensed Professional Counselors Association of Georgia, and Jung Society of Atlanta. I am the founder of Polish Association of Play Therapy. If you need more information you are more than welcome to visit my website: http://www.letgrowtherapy.com/